Куда Деньги
Суббота, 27.04.2024

Інвестиційні рахунки

   Інвестиційні рахунки - це відносно новий продукт на ринку фінансових послуг. Потрібно відзначити також, що зміст даного поняття ще не устоялося і різні фірми під цією назвою пропонують різні послуги. Постараємося розібратися з цим поняттям і визначитися, чи варто приватному інвестору, який тяжіє до пайових фондів, інвестувати в дані рахунки. Отже.

Варіант 1.

     Суть даної послуги - це варіація довірчого управління в більш доступному для інвесторів форматі.

 На відміну від "класичного" ДУ в цьому випадку, як правило, здійснюється не активна, а пасивна стратегія вкладення грошей. Тобто механізм роботи наступний: ви підписуєте договір з інвестиційною (керуючої) компанією про тієї чи іншої стратегії управління - тобто визначаєтеся з інструментами, куди будуть вкладатися кошти, а також параметрами ризику і прибутковості. Згодом компанія купує папери і тримає їх, піддаючи портфель змінам тільки в разі значних змін на фондовому ринку, наприклад, позбавляючись від свідомо провальних паперів. Таким чином, управління "ближче" до клієнта, ніж у випадку фондів, але все-таки не індивідуально до кінця, на відміну від активної стратегії довірчого управління. Тобто в рамках 1 стратегії (і одним керуючим) можуть регулюватися рахунки сотень клієнтів.

Варіант 2.

    У цьому випадку клієнтами фірми є, з одного боку, інвестори - люди з капіталом - а з іншого трейдери - люди, які вміють працювати на фінансових ринках. Деталі можуть бути різні, загальна суть в тому, що до керуючого (трейдеру) як би прикріплюється капітал інвестора. Трейдер, торгуючи власним капіталом, одночасно здійснює операції і з грошима з інвестиційного рахунку, отримуючи за це той чи інший відсоток прибутку (на додаток до доходу з власного капіталу). У разі високого професіоналізму трейдера (а про це можна отримати уявлення, проаналізувавши результати його роботи за минулий час) можна отримати дійсно високий прибуток. Для професіоналів ж це можливість практично без додаткових зусиль збільшити власний прибуток. Загалом, справа досить перспективна, хоча й складне й має багато нюансів. Укладаючи такий договір, будьте дуже уважні.

Варіант 3.

     Нарешті, послугу "інвестиційний рахунок" можуть надати деякі банки. По суті, це всього лише внесок, процентна ставка якого прив'язана до ставки рефінансування Центробанку. Таким чином, це забезпечує деякий захист від інфляції (якщо інфляція росте, то збільшується і ставка), хоча, звичайно потенційний прибуток набагато менше, ніж у перших двох випадках.

    Підсумовуючи слід зазначити, що діапазон послуг для людей, охочих вкласти свої гроші в останні роки активно розширюється, що не може не радувати. Однак пам'ятайте, що нові послуги таять у собі не тільки хороші прибутки та економію часу. Чим новіший послуга, тим вища ймовірність її правової неоднозначності (тобто "юридичних пасток"). Безумовно також, що хороша в теорії (але ще не випробувана) схема може на практиці принести тільки збитки. У будь-якому випадку, завжди варто бути в курсі нових віянь і не втрачати свій шанс, а інвестор, який біжить від будь-якого ризику навряд чи доб'ється високих результатів. 


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]