Куда Деньги
Суббота, 20.04.2024

Довірче управління. Чи можна на цьому заробити?

   Для жителів України, у яких є достатньо грошей, щоб задуматися про їх вклад, щоб гроші не просто лежали, але і приносили дохід, можна запропонувати вкладати гроші в інвестиційні фонди.

  Щоб зрозуміти, що ж таке довірче управління, нам потрібно знати про існування КУА - компаній з управління активами.

  Компанія з управління активами - це юридична особа, яка має ліцензію на проведення управління активами, і саме цим управлінням активами професійно займається.

  Людині, абсолютно не знайомому з інвестиціями, але досяг успіху у своїй професії і заробляє значні суми, потрібно пильно придивитися до можливості вкладення грошей в інвестфонди під управлінням КУА. Причому, треба дотримуватися певних критеріїв при виборі інвестиційного фонду, який повинен примножити ваші гроші.

  Перш за все, варто вивчити відкриту інформацію, і визначитися з критеріями вибору. Ну, наприклад, логічно було б вибирати компанії з управління активами за старшинством, тобто, чим довше КУА присутній на фондовому ринку, тим вона надійніше. І, що цікаво, в Україні є такі компанії з управління активами, наприклад КУА «КІНТО» виповнилось вже 15 років. Є ще й закордонні компанії, які не так давно проникли на український ринок, такі, як PAREX, що працює в Україні з 2005 року, або Foyil Securities, у якого стаж роботи на фондовому ринку України - майже вісім років. Те, що ці компанії тільки зараз прийшли до нас, не означає, що вони тільки що з'явилися - вищеперелічені компанії вже багато років примножують капітали іноземних вкладників.

  Ще для вибору компанії з управління активами досить важливий такий показник, як прибутковість діючих інвестиційних фондів компанії. Для цього потрібно просто вивчити історію прибутковості, яка вам покаже, як багато ви могли б отримати, якби зацікавилися інвестиціями пару років тому і придбали сертифікати даних інвестфондів. Саме історія покаже, наскільки професійно працює КУА. Звичайно, від обвалів на фондових ринках ніхто не застрахований. Але ви повинні обов'язково подивитися прибутковість інвестфондів. Сьогодні вона у деяких фондів доходить до 100-120 відсотків, а в інших - тільки до 15-20%, але, скоріше за все, вам краще знайти золоту середину. Великі відсотки - великі ризики, тому варто зупинитися на фондах, які дають прибутковість в рік в межах 50-60 відсотків.

  На сьогоднішній день в Україні КУА пропонують різні види фондів. Вам варто досконально розбиратися в них.

  Фонди відрізняються, наприклад, по ліквідності: на відкриті, інтервальні та закриті. Звичайно, самі зручні - це відкриті фонди. У них ви можете продати інвестиційний сертифікат в будь-який день.

   В інтервальних фондах, як випливає з назви, сертифікати викуповують через певні інтервали, наприклад, раз на півроку. Ну а в закритих фондах можна повернути свої гроші тільки в кінці терміну дії фонду. Якщо ви захочете позбутися сертифікатів раніше - вам доведеться заплатити неустойку.

  Розрізняються фонди і по портфелю цінних паперів - на агресивні (фонди акцій), збалансовані / диверсифіковані і консервативні, так звані фонди облігацій. Залежно від агресивності та консервативності і будуть варіюватися ваші відсотки доходу.

  Номінал одного інвестиційного сертифіката може бути від 10 гривень до 10 000 гривень. Найчастіше номінал 1000 гривень. Ось з цієї суми і варто починати вкладання. Якщо можете більше, купіть краще більше сертифікатів, ніж більш дорогі.

  Найкраще купувати сертифікати при первинному розміщенні, тобто, коли їх ціна буде дорівнює номіналу, на сайтах КУА про це обов'язково буде розміщена інформація.

  Зазвичай за покупку або продаж інвестиційного паю з вас стягують додаткову комісію. Вона не перевищує одного відсотка, але може зменшуватися, якщо ви інвестуєте, наприклад, 100 000 гривень. Тільки що виникли компанії часто взагалі не беруть комісію.

   Уважно поставтеся до того, яку винагороду у вас зажадає КУА при збільшенні вартості інвест-сертифікатів. Вона не повинна перевищувати 3%, в іншому випадку, краще пошукати іншу компанію.

   КУА в більшості своїй, відносяться до незалежним компаніям, які, в основному займаються торгівлею цінними паперами. Зовсім недавно в Україні з'явилися КУА, які входять до фінансової групи, наприклад, банк або якась інша фінансова компанія. Новачкам психологічно легше вкладати свої гроші в компанії з управління активами, які входять у фінансові групи, з позитивного боку зарекомендували себе на ринку інвестицій.

   Ще важливі деталі при виборі КУА. Уважно розгляньте і почитайте сайт компанії, проаналізуйте, наскільки професійний і надійний інвестиційний керуючий, чи є у компанії call-центр і наскільки компетентно і швидко відповідають на ваші дзвінки. Наскільки ввічливий персонал компанії та багато іншого.

   Вам все одно доведеться дізнатися побільше про інвестиційні фонди та компанії з управління активами, тому що інвестиційний ринок в Україні розвивається стрімко, і ті, хто зрозуміє сьогодні, куди вкладати гроші, завтра буде спокійний за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей.   


   

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]