Куда Деньги
Четверг, 28.03.2024

Як вибрати ПІФ для інвестування коштів?

   Як правильно вкласти гроші в ПІФ України? Наскільки ефективно вкладення грошей у ПІФи? Чим можуть бути ризиковані інвестиції в ПІФ? Відповіді на ці та інші питання можна знайти в цій статті.

  Найближчим часом сертифікати пайових інвестиційних фондів (ПІФ) залишаться найприбутковішим способом вкладення коштів для українців. Але не для всіх. А лише для тих, хто навчиться правильно вибирати ПІФ для інвестування та визначати оптимальну суму вкладень. Втім, це не так складно.   Зверніть увагу, що Піфи можуть показувати дуже різну прибутковість за підсумками своєї діяльності: в одних вона може перевищувати 100% річних, в інших - не досягає й 2%.

  «Основна причина такої різниці в ефективності вкладень у ПІФи - це орієнтованість на різні класи активів, у які інвестуються кошти ПІФу», - пояснює керуючий директор КУА "Драгон Есет Менеджмент" Андрій Золотухін. Наприклад, ПІФ, що інвестує тільки в облігації, в середньому повинен заробляти менше, ніж диверсифікований ПІФ, активи якого інвестують і в облігації, і в акції. А диверсифікований ПІФ повинен заробляти менше, ніж ПІФ, що інвестує виключно в акції. «Але не потрібно забувати, що чим вище потенційна прибутковість, тим вище ризик і ймовірність не заробити на вкладеннях або втратити їх частину в разі кризи на фондовому ринку», - нагадує пан Золотухін.

  За словами Наталії Бахмач, інвестиційного керуючого УК «Сократ», в питанні вкладення грошей у ПІФи фактор «прибутковості» є визначальним. «ІСІ - абсолютно новий і незнайомий інструмент для українських інвесторів, що істотно підвищує його рівень ризику в порівнянні з традиційними інвестиційними інструментами в очах фізичної особи, - розповідає експерт. - А, оскільки інвестування у фондовий ринок само по собі пов'язане з ризиком, тільки більш висока прибутковість інвестиційних фондів може служити в цьому випадку противагою ».

  Сума, необхідна для здійснення інвестицій у ПІФи, невисока. Вартість одного паю може становити від 0,5 грн. до 10 тис. грн. і вище. Адже ПІФ увазі не одноосібні, а колективні інвестиції. Тобто, активи, у які інвестовано кошти пайовиків, - в колективній власності пайовиків. При цьому окремому інвестору належить лише певна частка в сукупному капіталі. Вона називається паєм. Число паїв, що належать одному учаснику Піфа, може виражатися дробовим числом. Інвестору може належати 1,5 паю або, наприклад, 0,09. Ця одна з відмінних рис паю як цінного паперу, так як жодна інша цінний папір не може бути придбаний частинами.   «Такі обмеження, як правило, залежать від самих КУА, тобто: чи хочуть вони працювати з пересічними громадянами або воліють інвесторів із середнього класу і вище. Наша компанія цілеспрямовано поставила один з найнижчих порогів інвестування в 1 тис. грн., Щоб наші продукти були доступні для максимально широкого кола інвесторів », - зазначає Андрій Золотухін.

  Обсяг вкладень фізичної особи в ПІФи України, за словами Наталії Бахмач, перш за все, повинен визначатися їх довгостроковістю: на який термін фізособа готове «увійти» в фонд. Якщо розглядати місячний інтервал, коли прибутковість фондів коливається в межах 6-12%, то інвестиційна сума в 1 тис. грн. навряд чи виправдає очікування інвесторів, оскільки крім податку на прибуток витрати будуть включати в себе оплату послуг зберігача та агентську винагороду.

  «У цьому випадку доцільніше було б говорити про суми від 5 тис. грн. і вище, - говорить пані Бахмач. - Якщо інвестор готовий розглядати річний часовий інтервал, то тут показник прибутковості може перевищувати 60-70%, що дозволяє одержати прибутковість істотно вище банківського депозитного відсотка і на малі інвестиційні суми ».

  У будь-якому випадку, експерт не рекомендує інвесторам відкритого фонду набувати менше трьох паперів, оскільки більшу кількість цінних паперів не тільки збільшує прибутковість інвестиційної операції, але й оптимізує витрати з оплати послуг зберігача.

  Тим же, хто вже придбав інвестсертифікати, поки не варто від них позбавлятися. «Якщо говорити про інвестфондах, що інвестують на фондовому ринку, то я б не радив продавати їх сертифікати в найближчі років п'ять. За нашими прогнозами фондовий ринок у цей період часу буде активно розвиватися, і, незважаючи на різного роду можливі короткострокові корекції, в довгостроковій перспективі ми очікуємо значне зростання », - резюмував пан Золотухін.

  Що стосується контролю над діяльністю керуючих компаній, і зокрема за діяльністю інвестиційних фондів, то він також існує. Його здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. «Крім того, кожного місяця компанії з управління активами зобов'язані подавати звітність до Держкомісії», - підкреслює Наталя Бахмач. Також існує Закон України «Про інститути спільного інвестування», який регулює їх діяльність. 


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]